Dlaczego warto wybrać willę zamiast apartamentu?

Dlaczego warto wybrać willę zamiast apartamentu?

Podczas planowania urlopu jedną z najważniejszych kwestii jest wybór miejsca noclegowego. Możliwości jest naprawdę wiele, choć uzależnione są one od lokalizacji. Niektórzy nie wyobrażają sobie innego wariantu niż hotel lub luksusowy apartament. Dziś chcielibyśmy przedstawić wam alternatywę w postaci luksusowej willi.

Urokliwa okolica

Prestiżowe wille są najczęściej umiejscowione w bardzo ciekawej lokalizacji, która zazwyczaj leży w pobliżu lasów, jezior i różnego od rodzaju atrakcji. Tego typu premium nieruchomości wyróżniają się właśnie urokliwą okolicą, która jest wprost stworzona do odpoczynku i relaksu. Apartamenty to z kolei lokale znajdujące się w centrach miast, najczęściej na wysokich piętrach. To zatem zasadnicza różnica tych dwóch możliwości noclegu. Aby wyjść z apartamentu w celu złapania oddechu, z dala od tłumów i zgiełku miasta, trzeba najczęściej pokonać wiele kilometrów.

Taras i ogród

Kolejnym atutem noclegu w luksusowej wilii, jest oczywiście pokaźnych rozmiarów ogród i piękny taras widokowy. Czy może być coś lepszego, niż odpoczynek na świeżym powietrzu? Tego typu ogród to doskonała przestrzeń do wspólnej zabawy z dziećmi, całodziennego grillowania czy zorganizowania kameralnego ogniska. Nie bez znaczenia jest także aranżacja takiej przestrzeni. Piękne rośliny i drzewka, estetyczne donice drewniane, leżaki, ławeczki, oczko wodne…taki wystrój z całą pewnością sprzyja relaksowi, podczas gdy apartament oferuje nam jedynie możliwość wyjścia na balkon lub taras.

Nieszablonowe wnętrze

Warto również zwrócić uwagę na wnętrze luksusowej willi. Pierwszą kwestią, którą zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę, jest sam metraż domu i ilość wolnej przestrzeni. Apartamenty również mogą być duże i przestrzenne, jednak nigdy nie dorównają powierzchniom domów. Sam wystrój także nie jest bez znaczenia. Piękne meble, loftowe stoły, wygodne kanapy, wielkie łóżka, wanny, a nawet kryty basen, jacuzzi i sala bilardowa – to tylko garstka udogodnień, które czekają na ciebie w wynajętej willi! Na co z kolei możesz liczyć w prestiżowym apartamencie? Niestety, ale poza kilkoma pokojami z widokiem na miasto i jacuzzi w pokoju nic cię raczej nie zaskoczy. Usytuowanie tego typu mieszkań nie rodzi bowiem możliwości montażu specyficznych mebli i różnego rodzaju dodatkowych atrakcji. Pomijając już fakt, że apartamenty są po prostu dużo mniejsze, a zatem trudniej w nich o dyskrecję i chwilę prywatności.

Wynajem willi zamiast apartamentu często wiąże się z bardzo podobnymi kosztami. Jest to niewątpliwie opcja warta rozważenia, za czym przemawia przede wszystkim przestrzeń domu oraz jego położenie.