Dom i taras w stylu loftowym

Dom i taras w stylu loftowym

Styl loftowy cieszy się obecnie ogromną popularnością. To doskonały wybór dla osób, które lubią minimalistyczne i nieco surowe wnętrza. Zarówno dom, jak i taras w stylu loftowym z pewnością będzie prezentował się niezwykle stylowo i nowocześnie, jeśli zastosujemy odpowiednią kolorystykę czy meble. Sprawdź, jak urządzić dom i taras w stylu loft!

Jadalnia w stylu loftowym

Sercem każdej jadalni jest oczywiście stół. Loftowe stoły charakteryzują się tym, że są przede wszystkim solidne. Blat wykonany jest zazwyczaj z litego, naturalnego drewna, a nogi z czarnego metalu. Taki stół sam w sobie prezentuje się niezwykle wyjątkowo i wprowadza do pomieszczenia niesamowity klimat. Krzesła natomiast powinny być estetycznie dobrane do stołu. Doskonale sprawdzą się krzesła metalowe, ale częstym wyborem są również krzesła tapicerowane, na przykład skórą lub welurem. Powinny być przede wszystkim proste, w stonowanych kolorach oraz bez zbędnych zdobień. Dzięki temu doskonale dopasują się do drewnianego stołu i stworzą spójną kompozycję.

Styl loftowy w salonie

Styl loftowy charakteryzuje się przede wszystkim prostotą i minimalizmem. Salon urządzony w tym stylu powinien cechować się otwartą przestrzenią. Nie ma tutaj miejsca na dużą ilość dodatków i dekoracji. Elementem rozpoznawczym stylu loftowego jest ceglana lub betonowa ściana. To wprowadza do pomieszczenia wyjątkowy klimat. Bardzo ważne są również odpowiednie meble. Powinny być solidne i wykonane z naturalnego drewna oraz metalu. W salonie nie może również zabraknąć pokaźnych rozmiarów narożnika, najlepiej w kolorze szarym. Mimo, że pokój dzienny powinien być pozbawiony wielu dekoracji, to nie oznacza to, że musimy całkowicie z nich zrezygnować. Głównym dodatkiem w pomieszczeniach w stylu loftowym są stylowe lampy - wiszące, stojące na drewnianych nogach czy z metalowymi, czarnymi kloszami. Bardzo ważne jest, aby lampy emitowały ciepły odcień światła. Loftowe wnętrze kocha również różnego rodzaju rośliny. Zieleń świetnie komponuje się z całym wnętrzem.

Loftowy styl na tarasie

Styl loftowy doskonale sprawdza się nie tylko wewnątrz domu. Taras w stylu loftowym to świetny pomysł, aby stworzyć nowoczesną i stylową przestrzeń. Na tarasie powinny pojawić się takie materiały, jak drewno, metal czy szkło. Warto pamiętać o tym, że styl loftowy bywa surowy i oszczędny, dlatego przestrzeń powinna składać się jedynie z niezbędnych elementów, którą doskonale uzupełnią rośliny. Idealnie sprawdzą się lekkie, metalowe meble ogrodowe. Podłoga tarasu powinna być wykonana z drewnianych desek lub betonowych płyt. Świetnym uzupełnieniem przestrzeni będą donice drewniane, które w połączeniu z zielonymi, ozdobnymi trawami będą prezentować się fenomenalnie.