Dom – nowoczesny, przytulny i funkcjonalny

Dom – nowoczesny, przytulny i funkcjonalny

Obecnie wśród trendów architektonicznych królują nieruchomości o minimalistycznym i surowym charakterze. Przygotowujesz się do budowy swojego lokum, jednak chciałbyś, żeby było nie tylko nowoczesne, ale i przytulne oraz funkcjonalne? W takim razie zapoznaj się z poniższym artykułem i wskazówkami, które w nim znajdziesz.

Oryginalny projekt, który dopasujesz do swoich potrzeb

Nie martw się, jeżeli nie masz jeszcze dokładnej i szczegółowej wizji swoich wymarzonych czterech ścian. Najlepiej zacząć od szukania inspiracji i przeglądania gotowych rozwiązań, które następnie będziesz mógł dostosować do swoich potrzeb i preferencji. Projekty domów stodoła będą znakomitym wyborem, bo umiejętnie łączą sielskość i nowoczesność. Są na tyle zróżnicowane, że na pewno wybierzesz ten, który przypadnie Ci do gustu. Najczęściej są to nieruchomości parterowe, które znakomicie się prezentują. Zachwycają kompozycją złożoną z drewna, betonu i szkła, a ogromne okna sprawiają, że wnętrza wypełnione są naturalnym światłem. Pamiętaj, że właściwie w każdym projekcie możesz dokonać licznych modyfikacji. Wystarczy skonsultować się z odpowiednim fachowcem.

Miękka sofa, nastrojowe oświetlenie i piękne dodatki

Jak stworzyć przyjemne wnętrza emanujące ciepłem domowego ogniska? Postaw na jasne pokrycia ścian i drewniane podłogi. W salonie powinna znaleźć się duża, miękka sofa pełna poduch i fotele uszaki. Ogromną rolę grają dodatki. Zadbaj o to, by na komodzie pojawiła się spora ilość rodzinnych zdjęć i efektownych dekoracji. Zapachowe świeczki, długie zasłony w pastelowych odcieniach oraz puszyste dywany imitujące futra sprawdzą się znakomicie. Przykładaj wagę do detali. Kupując lampy i montując oświetlenie, sięgnij po światła o ciepłej barwie, dzięki której szybciej się zrelaksujesz.

Ogród jak z katalogu? To łatwiejsze niż myślisz!

Jedną z zalet mieszkania w domu jednorodzinnym jest możliwość cieszenia się bliskim kontaktem z naturą. Dysponujesz sporym ogrodem? To znakomicie się składa! Otocz go solidnym ogrodzeniem i wypełnij kwiatami oraz drzewkami. Całą roślinność podlejesz szybko i sprawnie, gdy zaopatrzysz się w wąż ogrodowy albo zainwestujesz w system nawadniający. Ustaw na zewnątrz meble rattanowe i wypoczywaj na łonie przyrody, otaczając się świeżym powietrzem i urządzając przyjęcia, na które będziesz zapraszał przyjaciół i krewnych. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, żebyś kupił małą altanę, którą ozdobisz bluszczem albo girlandami lampek, tworząc tym samym niezwykle nastrojowy zakątek.