Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Dom w stylu nowoczesnej stodoły

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się domy w stylu stodoły. To rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Między innymi, dzięki prostej bryle budynku, dom nie traci nadmiernie ciepła i jest energooszczędny. Nieskomplikowana bryła budynku sprawia również, że dom jest łatwy i szybki w budowie.

Nowoczesny projekt w stylu stodoły

Projekty domów stodoła cieszą się obecnie ogromną popularnością. Dom zazwyczaj budowany jest na kształt prostokąta. Zwarta bryła jest pozbawiona jakichkolwiek dodatków w postaci kolumn czy balkonów. Domy te zazwyczaj posiadają wielkoformatowe przeszklenia, które sprawiają, że budynek prezentuje się bardziej nowocześnie i stylowo. Dwuspadowy dach zapewnia doskonałą izolację cieplną, co może obniżać rachunki za ogrzewanie. Projekt domu typu stodoła doskonale sprawdzi się na wąskich lub mniejszych działkach.

Jak urządzić dom w stylu stodoły?

Dom w stylu stodoły charakteryzuje się prostą bryłą i tę prostotę warto wprowadzić również do wewnątrz. Do tego rodzaju budynków doskonale pasują wnętrza w stylu minimalistycznym. Świetnym pomysłem będzie styl skandynawski, w którym elementy wyposażenia wnętrza wykonane są z naturalnych materiałów. Pomieszczenia są urządzone w sposób funkcjonalny, bez dużej ilości ozdób i dekoracji. W uzyskaniu przytulności pomoże obecność drewnianych elementów, na przykład mebli czy podłogi. Ściany są zazwyczaj pomalowane na biało, a ciekawy akcent zapewniają na przykład poduszki czy dywan w odważnych barwach, jak turkus czy pomarańcz. Innym pomysłem na aranżację domu w stylu stodoły jest styl industrialny. Charakteryzuje się minimalizmem, prostotą i otwartą przestrzenią. Prosta bryła budynku w stylu stodoły sprawdzi się idealnie. Charakterystyczne elementy tego stylu to betonowe lub ceglane ściany. Wnętrze ocieplą drewniane meble oraz rośliny.

Jak zaaranżować teren wokół domu?

Elewacja domu w stylu stodoły wykończona jest w sposób minimalistyczny, z wykorzystaniem naturalnych materiałów, jak kamień czy drewno. Dzięki temu nawiązuje do wiejskich zabudowań gospodarczych. Taki budynek doskonale będzie prezentował się na tle naturalnie zaaranżowanego ogrodu. Powinien być utrzymany w swobodnym, ale nieco minimalistycznym stylu. W tym przypadku niezbędna jest odpowiednio zaplanowana aranżacja ogrodu. Warszawa i wiele innych miast w Polsce to miejsca, gdzie znajdziemy profesjonalistów projektujących przestrzenie wokół domów.