Gdzie kupić działkę budowlaną? Najlepsze lokalizacje

Gdzie kupić działkę budowlaną? Najlepsze lokalizacje

Budowa własnego domu jest równie popularna co kupno mieszkania. Wiele osób decyduje się na zakup działki budowlanej za gotówkę, która w dalszej kolejności służy jako wkład własny do kredytu hipotecznego. Najistotniejszym czynnikiem podczas wyboru ziemi jest oczywiście jej lokalizacja. Dziś przedstawimy kilka najchętniej wybieranych rejonów.

Mazury – cud natury

Jednym z najpopularniejszych regionów, na które stawiają osoby planujące budowę własnego domu, są Mazury. Kraina Jezior jest bowiem niezwykle malownicza, a przy tym dobrze rozwinięta pod kątem turystycznym i przemysłowym. Okolice Giżycka, Ełku, Mrągowa czy Olsztyna – te lokalizacje są zdecydowanie najbardziej oblegane. W tym regionie Polski popularne są również premium nieruchomości, które najczęściej kupowane są pod kątem inwestycji i zysków czerpanych z najmu typowo turystycznego. Własny dom w takiej okolicy to jednak marzenia zdecydowanej większości Polaków.

Okolice stolicy

Kolejnym regionem, w którym działki budowlane sprzedają się niezwykle szybko, jest oczywiście centralna część naszego kraju, a przede wszystkim okolice stolicy. Dzieje się tak przede wszystkim z uwagi na dostęp do bogatej infrastruktury miejskiej oraz szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Działki w tej okolicy są jednak niezwykle drogie, co jednak nie przeszkadza wielu osobom w ich zakupie. Wystarczy sprawdzić obłożenie firm, które oferują m.in. wykańczanie domów czy projekty ogrodów. Warszawa to bowiem rejon, w którym tego typu usługodawcy mają pełne ręce roboty.

Z dala od miejskiego zgiełku – Podkarpacie

Ostatnim przykładem na naszej dzisiejszej liście jest województwo podkarpackie. Wydawać by się mogło, że to region dość nieoczywisty pod kątem wysokiej popularności działek budowlanych. Statystyki jednak mówią same za siebie, że ziemia w tych okolicach jest droga, a zapotrzebowanie na nią stale rośnie. Do najpopularniejszych miejscowości należą przede wszystkim małe miasteczka jak np. Krosno, Łańcut, czy malownicze Jasło. To miejsca oddalone od zgiełku miejskiego życia, które jednocześnie wyróżniają się niezwykle urokliwym położeniem. Na ich popularność ma również wpływ stosunkowo bliska odległość od najpiękniejszych szlaków górskich w naszym kraju,

Lokalizacja działki pod własny dom jest czynnikiem absolutnie kluczowym. Pod uwagę warto wziąć również odległość do najbliższego szpitala, szkoły czy centrum usługowo-handlowego. Nie bez znaczenia jest także okolica i wielkość miejscowości, w której położona jest wymarzona działka budowlana.