Jadalnia w stylu skandynawskim - jak urządzić?

Jadalnia w stylu skandynawskim - jak urządzić?

Styl skandynawski cieszy się obecnie ogromną popularnością. To połączenie prostoty, minimalizmu i szyku! Naturalna kolorystyka wnętrza doskonale współgra z barwnymi elementami dekoracyjnymi. To styl, który doskonale sprawdzi się w przypadku jadalni. Jak zatem urządzić jadalnię w stylu skandynawskim? Sprawdź pomysły!

Stylowa i funkcjonalna przestrzeń

Jadalnia to miejsce, w którym spotykamy się z bliskimi przy stole. Spędzamy czas na rozmowach i jedzeniu pysznych potraw. To również miejsce, do którego zapraszamy gości. Dlatego też powinno być urządzone nie tylko stylowo, ale również funkcjonalnie. Niezbędna jest odpowiednia ilość miejsca, aby każda osoba siedząca przy stole czuła się komfortowo. Pomieszczenie powinno być jasne i przestronne. W tym przypadku doskonale sprawdzi się popularne rozwiązanie w przypadku stylu skandynawskiego czyli szklana ścianka. To idealny pomysł, aby oddzielić jadalnie od salonu bądź kuchni, a jednocześnie sposób na to, aby pomieszczenie było jasne i sprawiało wrażenie większego. W realizacji szklanek ścianki pomoże nam zakład szklarski Wrocław. Specjaliści doradzą nam najlepsze rozwiązania do naszego domu!

Stół - czyli najważniejszy element w jadalni

W jadalni najważniejszym elementem jest stół. Przede wszystkim, jego wielkość powinna być dostosowana do naszych potrzeb. Warto wziąć pod uwagę nie tylko liczbę domowników, ale również fakt, czy często zapraszamy gości. Świetnym rozwiązaniem będzie stół rozkładany, który na co dzień nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a w przypadku ważnych uroczystości zapewni odpowiednią ilość miejsca. Urządzając jadalnię w stylu skandynawskim, warto postawić na charakterystyczny dla tego stylu stół z drewnianym blatem i białymi, metalowymi nogami. Tak wyglądają typowe meble w stylu skandynawskim. Dodatkowo, taki mebel jest niezwykle solidny i z pewnością będzie prezentował się doskonale i posłuży nam przez wiele lat. Na stole, a co dzień możemy postawić stylowy wazon ze świeżymi kwiatami, co jeszcze bardziej urozmaici wnętrze.

Postaw na stylowe dodatki!

Jadalnia to miejsce, które powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również stylowe. Dlatego też warto postawić na różnego rodzaju dekoracje, które urozmaicą wnętrze. W jadalni doskonale sprawdzi się oryginalny, pleciony dywan, na którym stanie nasz stół. Doskonale sprawdzą się także dekoracje ścienne, jak obrazy przedstawiające naturę. Zawieszki do obrazów sprawdzą się idealnie, aby zawiesić je w estetyczny sposób. Bardzo ważny jest także odpowiedni wybór oświetlenia. Warto postawić na lampy nad stół w kolorze białym lub czarnym, z dodatkiem drewna.