Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

Styl loft powstał w opuszczonych przestrzeniach industrialnych. Mieszkania wykonane w takim stylu są pełne surowych materiałów, ale też znakomitego światła i dynamiki. Świetnie aranżacja industrialna sprawdza się w mniejszych mieszkaniach. Jak urządzić mieszkanie w stylu loft? O tym wszystkim piszemy w tym artykule.

O czym pamiętać, aranżując mieszkanie w stylu loft?

Zanim zdecydujesz się na styl loft, musisz pamiętać, że to niezwykle surowa stylistyka, nawiązująca do przemysłu. Jeśli chcesz, aby Twoja nieruchomość nawiązywała właśnie do przemysłu, to musisz pamiętać o zastosowaniu kilku sztuczek. Zazwyczaj po aranżowaniu miejsc w stylu loft okazuje się, że tak naprawdę są to już premium nieruchomości. Taki efekt jest możliwy dzięki otwartej przestrzeni, jasnym barwom, świetle, a także meblom, które są pełne szkła i metalu. Przy tworzeniu loftu trzeba pamiętać o świetle niczym z fabryki. W ramach takiej aranżacji zazwyczaj są stosowane materiały tj. cegła oraz beton. To sprawdzone materiały ściśle związane z budownictwem przemysłowym.

Jak urządzić mieszkanie w stylu loft?

Myśląc o industrialnym lofcie, musimy przyjąć pewne hasła tj. wysokość, przestrzenność i industrialny klimat. Implementując takie założenia do swojego mieszkania, możemy stworzyć świetny loft. Aby jeszcze bardziej wprowadzić industrialny styl, warto nie dzielić mieszkania na wiele pomieszczeń. W przypadku kuchni dobrze jest jednak zamontować w oddzielnym miejscu aneks kuchenny oraz loftowe stoły. Jeśli cenimy sobie relaks, warto również oddzielić salon, w którym koniecznie musi się znaleźć designerski stolik kawowy, wiklinowe kosze, doniczki oraz kominek. Ściany powinny być surowe, jednak aby nie wprowadzić klimatu, jaki panuje w szpitalach, warto je przyozdobić kolorowymi ozdobami.

Duża otwarta przestrzeń

Tworząc mieszkanie typu loft, trzeba pamiętać o przestrzeni. Nie chodzi od razu o wyburzanie ścian, lecz o sam układ pomieszczeń, które powinny tworzyć wrażenie, że mieszkanie jest wszechstronne. Jeśli sytuacja tego wymaga, warto wziąć się za wyburzanie, lecz tylko działowych ścian, aby nie naruszyć konstrukcji mieszkania. Bardzo często właściciele chcący mieszkać w lofcie poszerzają otwory drzwiowe. Świetnym rozwiązaniem jest również połączenie kuchni z salonem. Utworzenie pomieszczenia właściwie o dwóch funkcjach wprowadzi efekt świeżości oraz nowoczesny charakter. W lofcie nie może zabraknąć również dużych okien, które prowadzą wiele światła. Zazwyczaj szklenia są dodatkowe montowane w metalowych ramach, które oddają jeszcze większy klimat industrialny.