Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym? Sprawdź pomysły!

Jak urządzić mieszkanie w stylu loftowym? Sprawdź pomysły!

Mieszkania w dylu loftowym cieszą się obecnie ogromną popularnością. Na pierwszy rzut oka surowe wnętrza są niezwykle funkcjonalne i z pewnością nie można im odmówić wyjątkowego charakteru. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu loft? Sprawdź nasze pomysły!

Jakie meble do mieszkania w stylu loft wybrać?

Meble odgrywają dużą rolę w mieszkaniach w tylu loftowym. Zazwyczaj są one o minimalistycznym i surowym designie. Doskonale sprawdzą się również meble w stylu skandynawskim, które wykonane są z solidnych materiałów. W stylu loftowym doskonale sprawdzają się meble z naturalnego drewna z elementami metalowymi w czarnym kolorze. Prezentują się niezwykle oryginalnie i stylowo, dzięki czemu wpasowują się w loftowy klimat wnętrz. Świetnie komponują się z takimi elementami, jak cegła i beton, które są niemal obowiązkowymi materiałami jeśli chodzi o lofty. Doskonale sprawdzi się także duża kanapa w szarym kolorze, które również idealnie wpasuje się w loftowe wnętrze.

Dodatki do wnętrza w stylu loftowym

Styl loftowy cechuje przede wszystkim prostota i minimalizm. Jednak nawet tutaj niezbędne są odpowiednie dodatki, które sprawią, że wnętrze nabiera charakteru. Głównym elementem dekoracyjnym jest przede wszystkim odpowiednie oświetlenie. Doskonale sprawdzają się wyeksponowane elementy instalacji elektrycznej, na przykład swobodnie zwisające żarówki. Na ścianach mogą również znajdować się obrazy, jednak nie możemy przesadzić z ich ilością. W tym przypadku doskonale sprawdzą się zawieszki do obrazów, które pozwolą umieścić obraz na ścianie w sposób estetyczny. Świetnym rozwiązaniem są również takie dodatki, jak poduszki na kanapę w nasyconych kolorach, jak żółty czy turkusowy które idealnie wyróżniają się na tle loftowej, surowej kolorystyki i doskonale ożywiają wnętrze.

Szkło we wnętrzu w stylu loftowym

W stylu loftowym przeważają między innymi takie materiały, jak beton architektoniczny, drewno czy cegła. Równie często w aranżacjach wykorzystuje się także szkło. Tego typu wnętrza idealnie komponują się ze szklanymi zabudowaniami, na przykład przesuwnymi szklanymi drzwiami lub szklanymi ściankami z czarnymi szprosami, które oddzielają od siebie pomieszczenia. Jednocześnie szkło pozwala zachować przestrzeń panującą we wnętrzu, ale również sprawia, że mieszkanie nabiera elegancji i oryginalnego stylu. Tego typu aranżacje wykona dla nas odpowiedni zakład szklarski Wrocław. Warto odpowiednio wcześniej skontaktować się z fachowcami, aby wszystko dokładnie zaplanować i ustalić dogodny termin montażu.