Jak urządzić przytulną kuchnię wraz z jadalnią?

Jak urządzić przytulną kuchnię wraz z jadalnią?

Kuchnia i jadalnia są często określane mianem serca całego domu. To tu przyrządzamy i spożywamy wspólne posiłki, parzymy kawę czy po prostu spędzamy wolny czas z bliskimi. Jak sprawić, aby przestrzeń kuchenno-jadalniana była przytulna, ale jednocześnie stylowa i nowoczesna? Podpowiadamy!

Dużo drewna!

Drewno uważane jest za materiał, który każdej przestrzeni dodaje wyjątkowo przytulnego klimatu. Z tego powodu wiele osób decyduje się nawet na aranżację wnętrza domu na wzór leśniczówki. Jeśli jednak na codzień preferujesz klasyczny i bardziej nowoczesny styl, wystarczą ci w zupełności jedynie drewniane akcenty. Możesz postawić np. na boazerię w części jadalnianej, dębową podłogę lub bardzo modne i popularne meble drewniane, rzeźbione na specjalne zamówienie. Nie musisz od razu zamawiać u stolarza całej kuchni: wystarczy np. duży, dobrze wyprofilowany stół lub pojedyncze kuchenne blaty, a przestrzeń i tak stanie się bardziej przytulna.

Jadalnia połączona z kuchnią

Jeśli zależy ci na tym, aby twoja kuchnia i jadalnia były bardziej przytulne, postaw na zgrabne połączenie tych dwóch miejsc. Duży stół, wokół niego krzesła tapicerowane i odpowiednie oświetlenie to doskonałe elementy wystroju nie tylko jadalni, ale również kuchni! Pamiętaj, że nawet najdroższe i najlepiej dobrane dodatki nie nadadzą pomieszczeniu przytulnego klimatu, jeśli nie będzie czuć w nim obecności innych ludzi. Połączenie kuchni z jadalnią to zatem doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy cenią sobie domowy gwar i przyjemny tłok, szczególnie w porze posiłku!

Przytulny minimalizm

Są osoby, dla których pojęcia minimalizmu i przytulnego klimatu totalnie się wykluczają. Istnieją jednak rozwiązania, które pozwalają odnaleźć w tych dwóch stylach wspólny mianownik. Nowoczesność może iść w parze z ciepłym wnętrzem, a minimalizm wcale nie musi być oschły. Jeśli twoja nowoczesna kuchnia jest jasna i maksymalnie uproszczona, jadalnię postaraj się zaprojektować bardziej przytulnie. Nie bój się fuzji kolorystycznych oraz inwestowania w liczne ozdoby i dodatki. Jeśli natomiast jadalnia utrzymana jest w stylu minimalistycznym, pokombinuj nad urozmaiceniem kuchni, np, dobierając ciekawsze meble kuchenne. Olsztyn czy Warszawa - wszędzie znajdziesz sklepy, gdzie profesjonalni i doświadczeni konsultanci z ogromną przyjemnością pomogą ci w wyborze!

Pamiętaj, że moda jest zmienna, a kuchnia i jadalnia to miejsca, w których ty i twoi bliscy macie czuć się przede wszystkim komfortowo. Urządź te pomieszczenia przede wszystkim z sercem, a unikniesz remontu bez względu na zmieniające się trendy!