Jak urządzić stylowy i funkcjonalny salon?

Jak urządzić stylowy i funkcjonalny salon?

Salon to serce każdego domu. To w nim domownicy wspólnie spędzają czas, spotykają się z przyjaciółmi, odpoczywają czy spożywają posiłki. Przed rozpoczęciem urządzania salonu, warto odpowiednio zaplanować przestrzeń, aby prezentowała się stylowo, ale była również funkcjonalna. Sprawdź wskazówki i inspiracje.

Meble w salonie

Urządzając salon, powinniśmy pamiętać, że jest to pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu, ale również przyjmujemy gości. Powinien być nie tylko stylowy i przytulny, ale również funkcjonalny. Ilość mebli warto dostosować do wielkości salonu, aby nie zabierały one zbyt wiele miejsca. Powinny być przede wszystkim funkcjonalne, co pomoże nam przechować wiele potrzebnych przedmiotów. Nie zapominajmy jednak, że meble w salonie pełnią także funkcję dekoracyjną i nadają stylu całemu pomieszczeniu. Jeśli zależy nam na tym, aby nasz salon był przytulny, to świetnym rozwiązaniem będą na przykład meble drewniane rzeźbione. W połączeniu z drewnianą podłogą, jasnymi ścianami i gustownymi dodatkami stworzą klimatyczną przestrzeń, która będzie zachęcać do spędzania w niej czasu.

Salon otwarty na kuchnię

Obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem jest aranżacja salonu otwartego na kuchnię oraz jadalnię. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy tak zwaną strefę dzienną, w której możemy spędzać czas z domownikami oraz zaproszonymi gośćmi. Warto pamiętać o tym, aby przestrzeń ta była urządzona w sposób spójny. Jeśli decydujemy się na aranżację salonu w stylu industrialnym, to powinien on także pojawić się w kuchni i jadalni. Przestrzenią, która zazwyczaj łączy kuchnię z salonem jest jadalnia. Świetnym rozwiązaniem będzie stół pasujący do mebli kuchennych, a także krzesła tapicerowane w kolorze pasującym do sofy znajdującej się w salonie. Takimi zabiegami z powodzeniem zaaranżujemy spójną i stylową przestrzeń dzienną.

Balkon lub taras - przedłużenie salonu

W okresie wiosenno-letnim zarówno taras w domu, jak i balkon w mieszkaniu mogą stać się niejako przedłużeniem salonu i przestrzenią przeznaczoną do relaksu. Podczas urządzania salonu, nie powinniśmy pomijać tego miejsca. W przypadku mieszkania w bloku, świetnym rozwiązaniem mogą okazać się markizy balkonowe. Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca, w których z pewnością znajdziemy firmę oferującą wykonanie i montaż markiz. Nie tylko chronią przed słońcem w upalne dni, ale mają również charakter dekoracyjny. Na balonie lub tarasie powinno znaleźć się także miejsce, gdzie będziemy mogli usiąść i odpocząć po całym dniu lub zaprosić gości. Tę przestrzeń warto także udekorować różnorodnymi roślinami w donicach oraz świeczkami czy lampkami.