Jak z klasą urządzić studio makijażu?

Jak z klasą urządzić studio makijażu?

Studio makijażu to miejsce stworzone z myślą o kobietach. Urządzając wnętrze takiej przestrzeni nie można tego faktu ignorować. Nowoczesne, pełne klasy i kobiecego uroku - tak właśnie powinien prezentować się profesjonalny salon makijażu. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas aranżacji studia make-up'u?

Odpowiednie oświetlenie

Światło w salonie makijażu pełni nie tylko rolę praktyczną, ale także estetyczną. Dobrze dobrane oświetlenie to podstawa odpowiednich warunków do wykonywania make-up'u. Warto jednak zdecydować się również na zmysłowe lampki, które będą spełniały funkcję dekoracyjną. W tym celu można postawić np. na oświetlenie drewniane, które w ostatnim czasie mocno zyskało na popularności. Doda salonowej przestrzeni klasy, ponieważ świetnie komponuje się z nowoczesnymi, minimalistycznymi wnętrzami, a przy tym dodatkowo doświetli salon i wprowadzi klientki w wyjątkowy, romantyczny nastrój.

Akcesoria i subtelne dodatki

Studio make-up'u to nie tylko tony kosmetyków, duże lustro i toaletka do makijażu. To także przemyślane i odpowiednio dobrane dekoracje. Powinny one budzić w klientkach salonu poczucie, że są one w odpowiednim, profesjonalnym miejscu. Warto zadbać o świeże kwiaty, subtelne świece i kobiece pojemniki na kosmetyki. Jeśli chodzi o kolorystykę, to zdecydowanie wygrywa tutaj srebro, złoto, pudrowy róż oraz biel. Nie można zapomnieć, że dodatkiem jest również relaksująca muzyka, której nie powinno zabraknąć w żadnym szanującym się studiu makijażu.

Pochwal się portfolio

Jeżeli zależy ci, aby nowe klientki odwiedzające twoje studio nie miały najmniejszych wątpliwości co do jakości twojej pracy, pochwal się swoim portfolio! W tym celu możesz wykorzystać salonową przestrzeń, czyli przede wszystkim ściany. Wybierz kilka zdjęć, na których udało ci się uwiecznić najlepsze makijaże. Następnie wydrukuj je, opraw w stylowe ramy i powieś na ścianach, tworząc swoją własną mini galerię makijaży. Do powieszenia zdjeć możesz wykorzystać wygodne zawieszki do obrazów, które nie niszczą tynku. Decydując się na takie rozwiazanie nie tylko podniesiesz prestiż swojego studia, ale również zaciekawisz i zainspirujesz zarówno stałe, jak i nowe klientki!

Wystrój studia makijażu to tak naprawdę kwestia bardzo indywidualna. Na rynku funkcjonują jednak pewne standardy, które bezwzględnie powinny zostać spełnione. Taka przestrzeń musi wzbudzać w kobietach poczucie bezpieczeństwa, swobody i radości. W końcu odwiedzają je po to, aby poczuć się piekniejszymi!