Jak zaaranżować w domu otwartą strefę dzienną?

Jak zaaranżować w domu otwartą strefę dzienną?

Otwarta strefa dzienna w domu to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam przede wszystkim na przestrzennym i jasnym wnętrzu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku małych domów bądź mieszkań. Otwarta przestrzeń to oszczędność miejsca i funkcjonalność. Sprawdź jak zaaranżować otwartą strefę dzienną.

Otwarta kuchnia

Otwarte wnętrze, bez zbędnych ścian i drzwi z pewnością będzie sprawiać wrażenie większego. Kuchnia otwarta na salon ma wiele zalet. Przede wszystkim staje się wspólną przestrzenią, miejscem do przygotowywania posiłków z najbliższymi. Dodatkowo jest też funkcjonalna. Możemy gotować, a jednocześnie rozmawiać z osobami, które przebywają w salonie. Pamiętajmy, że wystrój kuchni musi współgrać z salonem, jak i jadalnią. Główną rolę odgrywają meble kuchenne. Olsztyn i okolice to miejsca, gdzie znajdziemy odpowiednią firmę, która wykona dla nas meble na wymiar, w pełni dostosowane do naszego pomieszczenia. Powinniśmy zwrócić uwagę, aby szafki kuchenne, blat oraz dodatki pasowały kolorystycznie do reszty domu.

Jadalnia

W strefie dziennej powinno znaleźć się także miejsce do wspólnego spożywania posiłków. Kuchnia otwarta na jadalnie to same zalety. Przenoszenie całej zastawy stołowej oraz posiłków przebiega wówczas sprawnie. Aranżując część jadalną, powinniśmy brać pod uwagę zarówno wygląd kuchni, jak i wygląd salonu. Na przykład krzesła tapicerowane znajdujące się przy stole mogą kolorystycznie nawiązywać do kanapy stojącej w salonie lub dodatków, które znajdziemy w kuchni. Dzięki temu cała strefa dzienna będzie wyglądać spójnie i stylowo.

Aranżacja salonu

W strefie dziennej, szczególne znaczenie ma salon. To strefa przeznaczona do wypoczynku i spędzania czasu w gronie najbliższych. Pamiętajmy, aby w otwartej strefie dziennej znaleźć pewien motyw przewodni, który będzie zauważalny zarówno w salonie, jadalni jak i kuchni. Jeśli zdecydujemy się na przykład na meble drewniane rzeźbione w salonie, postarajmy się znaleźć stół do jadalni w tym samym stylu. Dzięki tak przemyślanej aranżacji, otwarta strefa dzienna będzie spójna. Ważne jest, aby każdy przedmiot znajdujący się w strefie dziennej miał swoje miejsce i odpowiednią funkcję.

Jednoprzestrzenna strefa dzienna to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne i jest stosowane w większości nowoczesnych domów. Kuchnie otwarte na salon powiększają wnętrze, a dodatkowo stają się miejscem integracji domowników podczas codziennych czynności oraz odpoczynku.