Jak zaprojektować przytulną kuchnię?

Kuchnia nazywana jest sercem domu. To w niej spędzamy sporą ilość czasu, przygotowując posiłki dla siebie i członków rodziny. Powinna być przede wszystkim funkcjonalna, z dużą ilością szafek i miejscem na przygotowywanie dań. Jednak nie zapominajmy, że powinna ona także pasować stylem do reszty pomieszczeń znajdujących się w mieszkaniu. Jak zatem urządzić przytulną kuchnię?

Kuchnia rustykalna

Świetnym pomysłem na urządzenie przytulnej kuchni jest kuchnia w stylu rustykalnym. Styl ten kojarzy się z sielskim klimatem i rodzinną atmosferą. Tym, co go wyróżnia są przede wszystkim rustykalne meble. Zazwyczaj są białe lub lekko kremowe, wykonane z drewna oraz delikatnie postarzane. Obowiązkowym meblem w rustykalnej kuchni jest przede wszystkim kredens. Zazwyczaj posiada szklane witryny, w których przechowuje się zastawę stołową. Jest idealny nie tylko do przechowywania, ale także stanowi stylowy dodatek w kuchni rustykalnej. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju ścienne dekoracje, jak obrazki czy wiszące na drewnianych haczykach kubki. Wprowadzi to do naszej kuchni niezwykle przytulną i domową atmosferę. W rustykalnym stylu sprawdzą się także firanki gotowe do kuchni. Ozdobione okna zawsze sprawiają, że w pomieszczeniu robi się przytulnie i klimatycznie.

Biała, nowoczesna kuchnia

Jak sprawić, aby biała, nowoczesna kuchnia była zarazem przytulna? Możemy tego dokonać, decydując się na drewniany blat w kuchni. Drewno jest materiałem o ciepłej i przyjemnej barwie. Jego kolor i struktura sprawiają, że pomieszczenie staje się niezwykle przytulne. Zadbajmy również o to, aby na oknie pojawiły się kwiaty lub zioła w doniczkach. Dzięki temu nadamy naszej kuchni domowego klimatu. Na półce mogą znaleźć się książki kucharskie, a na drewnianym stole świeże kwiaty w wazonie. Świetnie sprawdzą się także różnego rodzaju dodatki z wikliny, na przykład w formie podstawek na stół.

Biało-czarna, elegancka kuchnia

Elegancka kuchnia o biało-czarnych barwach kojarzy nam się raczej z chłodnym, surowym wnętrzem. Jak zatem sprawić, aby stała się ona przytulna, nie rezygnując z tej kolorystyki? Przy białych oraz czarnych meblach warto zdecydować się na drewnianą podłogę. Dzięki niej całe pomieszczenie będzie niezwykle przytulne i klimatyczne. Świetnym elementem będą także miedziane dodatki oraz takie w brązowych i ceglanych barwach, jak różnego rodzaju świeczniki, naczynia dekoracyjne czy klosze do lamp. Dzięki tego typu dodatkom możemy całkowicie zmienić klimat panujący we wnętrzu. Nie bój się eksperymentować i przy urządzaniu kuchni zwróć uwagę na wszelkie detale!