Luksusowe nieruchomości – czym się charakteryzują?

Luksusowe nieruchomości – czym się charakteryzują?

Mogłoby się wydawać, że skutki pandemii wywołanej wirusem Covid-19 wstrzymały chęci kupowania drogich nieruchomości – nic bardziej mylnego. Jak się okazuje, coraz więcej osób jest zainteresowanych kupnem luksusowej posiadłości. Czym się charakteryzują nieruchomości tzw. premium?

Czym się charakteryzuje rynek luksusowych nieruchomości?

Luksusowe nieruchomości stanowią zaledwie 1% rynku nieruchomości w Polsce. Mały udział rynkowy wynika z tego, że nieruchomości tego typu są budowane wyłącznie w największych miastach, a ściśle na terenach, które są traktowane jako najlepsze lokalizacje mające dostęp do najlepszej infrastruktury. Wszystko, co najlepsze w jednym miejscu oczywiście wpływa na cenę za 1 m2, która może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. W przypadku chęci zakupu nieruchomości premium z rynku wtórnego trzeba się przygotować na wydatek rzędu kilkunastu milionów złotych.

W zamian za to otrzymujemy niezwykłą wygodę oraz możliwość mieszkania w prestiżowym i bezpiecznym miejscu, do którego mają dostęp tylko nieliczni. Zakup luksusowej nieruchomości można potraktować również jako inwestycję mogącą przynieść zyski w długim okresie.

Luksusowe nieruchomości, jako symbole prestiżu i wygody

Mając na myśli luksusowy apartament, należy mieć na uwadze, że to nie są mieszkania położone na nowych osiedlach z dostępem do obszarów rekreacyjnych, lecz to nieruchomości z możliwie najwyższej półki. Każdy detal musi być wyjątkowy i o najwyższej jakości, której nie uświadczymy nawet w mieszkaniach o podwyższonym standardzie. Premium nieruchomości są wykonywane z najlepszych pod każdym względem materiałów. Dlatego standardem jest wykorzystywanie dużych ilości marmuru oraz drewna.

Budynki tego typu budują wyłącznie najwybitniejsi architekci i firmy, a ten fakt dodatkowo podbija cenę takiej nieruchomości. Wykonanie budynku przez prestiżową firmę lub znane nazwisko jest bardzo widoczne, ponieważ zawsze takie nieruchomości prezentują unikalną architekturę w postaci niepowtarzalnych brył, pięknych elewacje oraz atrakcyjnych terenów zewnętrznych, na które miło zawiesić oko.

Jakie udogodnienia oferują luksusowe nieruchomości?

Luksusowy apartament zawsze zapewnia ochronę prywatności, a także udogodnienia rekreacyjne, które są dostępne wyłącznie dla właścicieli nieruchomości. Zazwyczaj właściciele mają również dostęp do serwisu concierge działającego na zasadach osobistego asystenta. Dostęp do sali kinowej, kortu tenisowego czy basenu – to standardowe udogodnienia na tym poziomie luksusu. W Polsce świetnym przykładem luksusowych nieruchomości jest apartamentowiec w Warszawie przy złotej 44, gdzie apartament ma najlepszy polski piłkarz - Robert Lewandowski.