Luksusowe wakacje na południu Polski

Luksusowe wakacje na południu Polski

Każdy region naszego kraju posiada wyjątkowe atrakcje, których nie sposób zobaczyć w jakimkolwiek innym miejscu na świecie. Podobnie rzecz ma się z południową częścią Polski. Oprócz niewątpliwie malowniczych ośrodków miejskich położonych tuż przy najdłuższych rzekach płynących przez granice naszego kraju, nie sposób nie wspomnieć o wielu atrakcjach naturalnych.

Rys historyczny

Burzliwe kilkaset lat naszej historii doprowadziło do sytuacji, w której w promieniu zaledwie kilkudziesięciu kilometrów możemy podziwiać zabytki z zupełnie różnych epok, a przede wszystkich z całkowicie innych krajów i kultur. Bardzo duże wpływy czeskie i austriackie, nie mówiąc o latach rosyjskiej i niemieckiej okupacji poprzedzonej zaborami spowodowały ogromną liczbę pozostałości po tych kulturach. Ze względu na budowę wielu niezwykłych budynków dla ówczesnych magnatów, hotel w zamku w dzisiejszych czasach nikogo już nie dziwi. Stanowi on doskonałą bazę wypadową do zwiedzania i podziwiania miksu architektury będącej jednym ze znaków rozpoznawczych tego regionu.

Gdzie najlepiej wynająć pokój lub apartament?

Dzięki bogactwu turystycznemu na południu Polski znajdziemy bardzo dużą liczbę możliwości znalezienia luksusowego noclegu. Dostępne są zarówno zamki hotelowe będące pozostałościami po księżach z dawnych lat, jak równie nowoczesne apartamenty z fenomenalnym widokiem. Bez wątpienia ukształtowanie terenu także nadaje temu miejscu niepowtarzalny i wyjątkowy klimat. Warto również zwrócić uwagę na ekskluzywne hotele w samym sercu największych miast zlokalizowanych na południu Polski. Takie aglomeracje jak Wrocław i Kraków wręcz słyną z przyjmowania turystów nie tylko z Polski, ale także z Europy i całego świata. Z całą pewnością w ich ofercie można znaleźć naprawdę ekscytujące miejsca noclegowe.

Zimowe szaleństwo, czy letnie wędrówki?

Nie należy zapominać o kilkuset kilometrowych Karpatach ciągnących się przez całą południową granicę w Polski. Apartamenty w górach cieszą się niezwykłym zainteresowaniem zarówno zimą, jak i latem. Narty i snowboard to jedna z ulubionych rozrywek tysięcy Polaków. Co ciekawe, mowa tutaj nie tylko o osobach mieszkających na południu kraju, ale również mieszkańców Poznania, Gdańska i Szczecina. Bardzo popularną forma aktywności, szczególnie w ciepłych miesiącach, jest chodzenie po górach. Niezależnie od tego czy wybierzemy bieszczadzkie połoniny, wyprawę na Śnieżkę, czy też wspinaczkę na Giewont, znajdziemy mnóstwo przepięknych widoków w każdym masywie górskim.