Mieszkanie w stylu orientalnym

Mieszkanie w stylu orientalnym

Styl orientalny to bogactwo wzorów i kolorów. Wnętrza są niezwykle oryginalne i nawiązują do krajów azjatyckich, głównie Indii, Chin, Japonii czy Tajlandii. Styl orientalny łączy ze sobą wiele kultur. Jego poszczególne elementy wkomponowane do znanych nam zachodnich aranżacji, tworzą niezwykle ciekawe i stylowe wnętrza.

Salon w stylu orientalnym

Salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinien być urządzony przede wszystkim funkcjonalnie i komfortowo. W połączeniu z orientalnymi elementami możemy stworzyć niezwykle oryginalną przestrzeń. Przede wszystkim, świetnie sprawdzą się meble drewniane rzeźbione, najlepiej w ciemnym odcieniu, które doskonale pasują do różnego rodzaju dodatków i dekoracji typowych dla orientu. W stylu orientalnym możemy znaleźć inspiracje zaczerpnięte z różnych kultur. Zdecydowanie spodoba się tym, którzy nie chcą trzymać się sztywno ustalonych reguł, a im więcej rozpiętości i kolorytu, tym lepiej. Różnego rodzaju dodatki, jak poduszki, koce, wazony występują w takich kolorach, jak czerwień, zieleń, niebieski, żółty czy pomarańczowy. Bardzo popularne dla tego stylu są także wzory florystyczne, jak kwiaty i wizerunki roślin. We wnętrzach bardzo często spotykane są różnego rodzaju wzorzyste dywany, ceramika w geometryczne wzory czy lampiony wykonane z papieru. To elementy niezwykle charakterystyczne, po których łatwo jest rozróżnić we wnętrzach orientalny styl. Całość jest niezwykle kolorowa, ale urządzona z wyczuciem i dbałością o każdy szczegół.

Jadalnia w stylu orientalnym

W jadalni w stylu orientalnym powinien znaleźć się przede wszystkim sporych rozmiarów drewniany stół. To wnętrze, które zaprasza do celebrowania posiłków w gronie najbliższych. Świetnie sprawdzą się wygodne krzesła tapicerowane w intensywnym kolorze, które dodadzą charakteru całemu pomieszczeniu i idealnie dopasują się do stołu z drewna. Oczywiście, w jadalni w stylu orientalnym znajdzie się miejsce na różnego rodzaju dekoracje, jak lampiony nad stołem czy obrazki na ścianach. Świetnym uzupełnieniem będą różnego rodzaju kolorowe wazony czy wzorzyste kafelki ułożone w mozaikę znajdujące się na podłodze.

Balkon w stylu orientalnym

Styl orientalny w naszym mieszkaniu możemy przenieść również na balkon. To miejsce służące do relaksu i odpoczynku, a orientalne dodatki zdecydowanie pomogą stworzyć niezwykle klimatyczną przestrzeń. Na balkonie powinny pojawić się przede wszystkim rośliny. Świetnym rozwiązaniem będzie posadzenie ich w dużych, wzorzystych donicach. W połączeniu z wygodnym kompletem wypoczynkowym, na którym znajdują się kolorowe poduszki, całość będzie prezentować się niezwykle oryginalnie i stylowo. Świetnym rozwiązaniem będą także kolorowe markizy balkonowe Wrocław. Świetnie wkomponują się z resztą dekoracji, a jednocześnie osłonią nas przed słońcem w ciepłe dni.