Minimalistycznie w dobrym guście

Minimalistycznie w dobrym guście

Któż nie marzy o idealnym domu. Własny kąt to coś, do czego większość z nas dąży. Miejsce, w którym możemy spędzać radosne poranki i spokojne wieczory wraz z najbliższymi. Bezcenne! Jednak dla niektórych nie tyle radość niesie sam fakt posiadania nowego lokum, ile możliwość urządzania go od podstaw. Nic w tym dziwnego. Dziś możesz zrobić ze swojego domu absolutne arcydzieło.

Zanim wkroczymy na salony..

Tak, życie toczy się w czterech ścianach, oczywiście. Nie da się jednak ukryć, że nie tylko to, co za drzwiami ma znaczenie. Już od momentu ujrzenia posiadłości nasz umysł wyrabia sobie na jego temat opinię. Warto zatem zadbać, by wrażenia, których mu dostarczamy, były jak najkorzystniejsze.

Mając do dyspozycji niewielką przestrzeń, możemy pomyśleć o ciekawych, wielobarwnych roślinach. Dodadzą one uroku zlokalizowanemu na obrzeżach miasta lokum. Do tego drobne światełka o ciepłej barwie i mamy istny sielski pejzaż. Jeśli natomiast teren pozwala nam na trochę więcej, ciekawym rozwiązaniem może być oświetlenie zewnętrzne i lampy ogrodowe. Dostępne na rynku klosze lamp ogrodowych  w przeróżnych kształtach, z pewnością zaspokoją nawet najbardziej wyszukane gusta.

Dopasowanie bez minimum wątpliwości

Po przekroczeniu progu domostwa lubimy poczuć zapach panującej tej atmosfery. A jak wiadomo, nie tylko emocje atmosferę tworzą. W jakimkolwiek wnętrzu, czy to w domu, mieszkaniu, biurze, czy salonie fryzjerskim, ogromny wpływ na wywierane wrażenie ma wyposażenie. Meble, dywany, obrazy, zasłony, wszelkiego rodzaju akcesoria i bibeloty. Wszystko to składa się na pełen obraz, który świadczy o wyczuciu stylu gospodarza.

Dla jasnych wnętrz korzystnym wyborem są meble w stylu skandynawskim. Minimalistyczne w formie i ostrożne w kolorystyce sprzęty, nie tylko będą godnie prezentować się w każdym pomieszczeniu, ale też go nie przytłoczą. Zgrabne konsole, półki naścienne z naturalnego drewna, bez zbędnych zdobień i udziwnionych kształtów. Jakże wspaniale zgrywać będą się z kolorowymi dodatkami, które teraz możemy swobodnie dobierać i zależnie od okazji czy pory roku wymieniać.

Mocniejszy akcent w świątyni spokoju

Nic tez nie stoi na przeszkodzie, by wnętrze swojego domu, nawet najbardziej delikatne, wzmocnić nieco ekstrawaganckim, lecz nadal w dobrym stylu, elementem. Świetnie w tej roli sprawdzą się duże tarcze zegarowe, dodatki, takie jak poduszki i dywaniki o intensywnych lub kontrastujących z naturalnym drewnem i neutralną bielą ciemnych barwach. Nie trzeba się jednak ograniczać.

W każdym domu znajdzie się takie miejsce, w którym z powodzeniem można by urządzić swoją małą, prywatną galerię sztuki. Gabinet, jadalnia, salon. Zależnie od naszych upodobań można wykorzystać zawieszki do obrazów i wprowadzić do wnętrza swojego domu odrobinę sztuki. Jaka ona będzie to już tylko kwestia naszej wyobraźni.