Najlepsze miejsca na wypoczynek w Polsce

Najlepsze miejsca na wypoczynek w Polsce

Dzięki obecności naszego kraju w Unii Europejskiej możemy swobodnie poruszać się po krajach na zachód oraz południe od Polski. Ostatnimi czasy jednak podróże zagraniczne zostały nieco utrudnione przez pandemię koronawirusa. Jeżeli nie chcemy być zaskoczeni, warto ograniczyć ryzyko do minimum i wybrać wakacje w naszym pięknym kraju.

Luksusowe wakacje

Przez wiele lat definicją przepychu były wyjazdy do hoteli nad śródziemnomorskie wybrzeża. Drinki z palemką, nieograniczone jedzenie w pakiecie all inclusive oraz basen ze słodką wodą i wysoką temperaturą. Dzisiaj jednak takie warunki możemy mieć także w Polsce, szczególnie w miesiącach wakacyjnych. Jeżeli nie interesuje nas przebywanie w zatłoczonych ośrodkach, warto spojrzeć na nieruchomości premium. Jasne, niektóre z udogodnień takich jak stały dostęp do przygotowanych przez szefów kuchni przekąsek nie zostanie spełniony. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele z nich wygrywa pod kątem lokalizacyjnym. Część z takich miejsc posiada także baseny, jacuzzi lub luksusowe wanny z hydromasażem.

Nadbałtyckie wrażenia

Północ naszego kraju zdominowana jest przez osoby lubujące się w spędzaniu wolnych chwil nad morzem. Bez wątpienia wybrzeże Morza Bałtyckiego przyciąga wielu turystów, nie tylko tych na co dzień mieszkających w Polsce. Trudno się dziwić. Każdy znajdzie coś dla siebie właśnie na północy naszego kraju. Miłośnicy spacerów po lasach iglastych z pewnością zadziwi Woliński Park Narodowy. Położony na malowniczej wyspie Wolin park charakteryzuje się również niesamowitymi klifami, które znajdują się kilkadziesiąt metrów nad poziomem morza. Przez kilkaset kilometrów piaszczystego wybrzeża dotrzemy do Gdańska. Największe miasto polskiego wybrzeża charakteryzuje się nie tylko znakomicie rozwiniętą infrastrukturą, ale również bardzo bogatą bazą turystyczną. Wiele osób z całej Europy bardzo chętnie odwiedza Trójmiasto na kilkudniowy wypoczynek.

Wspinanie się na szczyty

Kilkaset kilometrów na południe wzniesiemy się bardzo wyraźnie nad poziom morza. Polskie góry również charakteryzują się wieloma stopniami nachylenia oraz zaawansowania. Tuż przy granicy z Niemcami oraz Czechami znajdują się Sudety. Charakteryzują się one bardzo łagodnymi zboczami i bogatą fauną oraz wieloma ciekawymi formacjami skalnymi, na czele z Błędnymi Skałami. Zaledwie kilka godzin drogi od Krakowa znajdziemy się w Zakopanem, czyli stolicy polskich gór. Stamtąd możemy wybrać się na pieszą wędrówkę, nauczyć się jeździć na nartach, a także podziwiać występy skoczków na Wielkiej Krokwi.