Nieruchomość klasy premium, czyli jaka?

Nieruchomość klasy premium, czyli jaka?

Rynek nieruchomości klasy premium w Polsce rozwija się szybko i zyskuje coraz większe zainteresowanie wśród kupców. Ale co właściwie oznacza nieruchomość premium? Jakie cechy powinna posiadać nieruchomość, aby zasługiwać na to miano i wyróżniać się od popularnego segmetu? Sprawdź!

Lokalizacja

Bardzo ważnym aspektem, który dotyczy premium nierychomości jest przede wszystkim prestiżowa lokalizacja. Na przykład konkretna dzielnica miasta, która powszechnie uważana jest za luksusową. Dobra lokalizacja może także oznaczać, że nieruchomość posiada niesamowity widok z tarasu, na przykład na morze, góry czy po prostu zadbane, starannie zagospodarowane osiedle, na którym znajduje się roślinność, ciekawe oświetlenie czy designerska fontanna.

Architektura i charakter inwestycji

Kolejnym aspektem, który będzie wyróżniał nieruchomości typu premium, od standardowych budynków będzie przede wszystkim architektura. W tym przypadku liczy się każdy szczegół, a budynek i jego okolica powinny przykuwać uwagę. Bryła budynku powinna być elegancka i nietuzinkowa. Zazwyczaj wykorzystuje się duże przeszklone okna czy efektowne oświetlenie. Części wspólne, jak klatka schodowa czy korytarze powinny posiadać elementy dekoracyjne, które nadadzą stylu i charakteru całej inwestycji. Zazwyczaj są to różnego rodzaju obrazy, rzeźby, ale do wykończenia pomieszczeń wykorzystuje się także materiały wysokiej jakości - jak kamień czy drewno. Kolejnym aspektem, które sprawiają, że daną nieruchomość możemy określić mianem premium są różnego rodzaju dodatkowe udogodnienia dla mieszkańców, jak czynna całą dobę recepcja, siłownia do użytku mieszkańców, czy specjalnie zagospodarowane strefy do odpoczynku i relaksu.

Wykończenie mieszkania klasy premium

Oczywiście nieruchomość premium to nie tylko doskonała, prestiżowa lokalizacja, przyciągająca wzrok architektura budynku czy udogodnienia dla mieszkańców. Aby móc określić nieruchomość mianem premium, bardzo ważne jest odpowiednie wykończenie wnętrza. Przede wszystkim, w mieszkaniu powinny zostać użyte materiały najwyższej jakości. Liczy się także aspekt wizualny, czyli oryginalny i nowoczesny design. Na przykład, w salonie mogą znajdować się eleganckie, dobrze wykonane meble oraz dekoracje w kolorach złota lub srebra. W łazience obowiązkowo powinna znajdować się duża, wygodna wanna. Świetnie sprawdzą się także szafki łazienkowe loftowe, które cechuje minimalizm i prostota. Idealnie wpasują się w elegancki i nowoczesny klimat wnętrza.