Powiew sielskiego klimatu na przedmieściach? To możliwe!

Powiew sielskiego klimatu na przedmieściach? To możliwe!

Wieś niekiedy kojarzy się z powiewem świeżego powietrza, relaksem i spędzonymi miło chwilami. Wyjątkowa aura, jaka panuje na wiejskich ulicach, sprzyja wypoczynkowi. Czy jest możliwe stworzenie takiego miejsca w mieście? Jak stworzyć dom, w którym będziemy czuć się dobrze? Sprawdźcie to razem z nami!

Projekt domu – jak wybrać najlepiej?

Jeśli zależy Ci na domu, który będzie nawiązywał do sielskiego klimatu wsi, sprawdź projekty domów stodoła. Takie projekty łączą ze sobą nowoczesne rozwiązania z prostą bryłą budynku, która jednocześnie jest niestandardowa i przykuwa uwagę. Projekty tego typu znajdują zastosowanie zarówno w miejskiej przestrzeni, jak i na obrzeżach miast, czy na wsi. Wszędzie tam doskonale korespondują z całym krajobrazem. To uniwersalne rozwiązanie, które posiada bardzo ciekawe propozycje układu funkcjonalnego, które cała rodzina może w prosty sposób dopasować do siebie i wybrać taki projekt, który najbardziej im odpowiada. W takich projektach nie brakuje również wielkich przeszkleń, dzięki którym wnętrza są doskonale doświetlone.

Sielski ogród – jak stworzyć relaksujące miejsce na zewnątrz?

Własny taras i ogród to wielki plus posiadania domu oraz działki. Dzięki temu dowolnie możesz zaaranżować tą przestrzeń. Jak o nią zadbać, aby była zachwycająca? Przede wszystkim zadbaj o zieleń. Pomocna będzie tu agrowłóknina. Tworząc ogród szczegółowo, zaplanuj rozkład wszystkich roślin pamiętając o tym, że każda z nich wymaga innego nasłonecznienia oraz nawodnienia. Budując taras, pamiętaj o tym, by był on wykonany z trwałych materiałów. Dzięki temu unikniesz przykrych niespodzianek spowodowanych szybkim zniszczeniem się materiału. Nie zapomnij również o wygodnych meblach, które pomogą odpocząć, a także o eleganckich tekstyliach, które w tym pomogą.

Znajdź styl aranżacji, który w pełni będzie pasował do projektu Twojego domu

Wielość propozycji dostępnych w magazynach wnętrzarskich potrafi przyprawić o zawrót głowy. Projektując wnętrze swojego domu i szukając idealnych rozwiązań łatwo można się pogubić. Do projektów domów w stylu nowoczesnej stodoły zdecydowanie będzie pasował wystrój w stylu nowoczesnym, rustykalnym, boho, czy skandynawskim. Dzięki temu bez problemu stworzysz lekki i ciepły klimat w całym wnętrzu. W takich domach znajdzie się także miejsce na wszelkie dodatki i elementy vintage, które dodatkowo sprawią, że wybrane pomieszczenie będzie jeszcze ciekawsze i będzie nawiązywać do historii rodziny, czy danego wydarzenia. Dzięki takim dodatkom cały dom będzie bardziej indywidualny oraz ponadczasowy.