Poznaj zalety pracy zdalnej!

Poznaj zalety pracy zdalnej!

W ostatnich latach na popularności konsekwentnie zyskuje praca zdalna lub hybrydowa. Wiele osób na codzień pracujących w biurach zastanawia się, z jakimi właściwie korzyściami wiąże się ten model pracy. W naszym dzisiejszym artykule przybliżymy zatem największe zalety home office i zestawimy je z klasycznym modelem stacjonarnym.

Oszczędność czasu

Podstawową korzyścią płynącą z pracy w systemie zdalnym jest oczywiście znaczna oszczędność czasu. Wynika to przede wszystkim z braku konieczności dojeżdżania do biura czy choćby codziennego porannego szykowania się do wyjścia. Pierwszą kawę czy śniadanie można bowiem zjeść i wypić już przy komputerze, nie musisz koniecznie prasować koszuli czy chociażby czyścić butów. Szacuje się, że dzięki pracy zdalnej oszczędzamy w ciągu dnia nawet 2 godziny!

Wygoda i komfort pracy

Kolejna kwestia dotyczy większej wygody i komfortu podczas pracy. Są dni, gdy możesz przez cały dzień pracować w pidżamie z poziomu własnego łóżka czy kanapy. Każda osoba pracująca w modelu zdalnym docenia tę możliwość szczególnie w sytuacji, gdy za oknem dominuje deszcz, śnieg czy niskie temperatury. Praca zdalna ułatwia również możliwość regeneracji czy odpoczynku. Zamiast wychodzić na lunch, możesz zjeść z rodziną czy w wygodnym fotelu, a zaoszczędzony czas poświęcić na krótką drzemkę, szybką sesję yogi czy mini spacer z psem po najbliższej okolicy!

Możliwość stworzenia własnych warunków do pracy

Ostatnim aspektem, na który chcielibyśmy zwrócić dziś uwagę, to możliwość dostosowania warunków pracy idealnie do swoich indywidualnych preferencji czy potrzeb. W biurze jesteśmy zazwyczaj skazani na wyposażenie przygotowane przez pracodawcę oraz atmosferę, którą tworzą wszyscy pracownicy. Gwar, tłok, niewygodne meble, słaba kawa z ekspresu, nagromadzenie różnych zapachów...to tylko niektóre elementy, które mogą zaburzać twoją zdolność do koncentracji. W domowym zaciszu masz natomiast możliwość zaaranżowania przestrzeni do pracy dokładnie w taki sposób, jak lubisz. Jeśli preferujesz pracę na podłodze czy tarasie, to nic nie stoi na przeszkodzie - możesz spędzić tam cały dzień i nie przejmować się opinią kolegów czy szefa!

Warto wiedzieć, że niektóre osoby pracujące w modelu zdalnym wcale nie cenią sobie tego rozwiązania. Zdecydowanie woleliby móc wychodzić do biura i realnie spotykać się z współpracownikami czy klientami. Jeśli należysz do tych osób, możesz pomyśleć o wynajęciu przestrzeni biurowej typu coworking. Nowoczesne i dobrze wyposażone biuro do wynajęcia, Wrocław czy Warszawa - w każdym mieście znajdziesz tego typu miejsca!