Styl loftowy w nowoczesnym domu

Styl loftowy w nowoczesnym domu

Styl loftowy pochodzi z lat 60. XX wieku, kiedy to zaczęto adaptować wnętrza starych fabryk oraz zakładów przemysłowych na mieszkania. Z czasem, styl ten zaczął być popularny na całym świecie i zyskał szerokie grono zwolenników. Charakteryzuje się on przede wszystkim dużą, otwartą przestrzenią, małą ilością dodatków czy surowymi elementami konstrukcyjnymi. Jak zaprojektować nowoczesny dom w stylu loftowym? Podpowiadamy!

Znajdź dom marzeń

Dom to marzenie wielu osób. Powinien być przede wszystkim dostosowany do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. Bardzo ważny jest funkcjonalny układ pomieszczeń, ale również wygląd wnętrz. Wybór jest ogromny i z pewnością znajdziemy luksusowe domy na sprzedaż, które spełniają wszystkie nasze wymogi. Styl loftowy posiada pewne cechy charakterystyczne, dlatego szukając wymarzonego domu, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy posiadają one odpowiedni metraż, przestrzeń czy duże okna. Poszczególne elementy wykończenia wnętrz jesteśmy w stanie zmienić i dostosować po siebie, jednak ważne jest, aby układ pomieszczeń był odpowiedni.

Styl loftowy w domu - o czym warto pamiętać?

Styl loftowy to przede wszystkim duża przestrzeń, a także okna, przez które wpada odpowiednia ilość światła. Cechą charakterystyczną tego stylu jest przede wszystkim czerwona cegła na ścianie, która nawiązuje do wyglądu starych fabryk. To świetny element dekoracyjny, który sprawdzi się w salonie, przedpokoju, a nawet w sypialni. Czerwona cegła przykuwa wzrok i sprawia, że wnętrze nabiera charakteru. Bardzo ważny jest również odpowiedni wybór mebli. Dom w stylu loftowym nie powinien mieć zbyt wiele ścianek działowych. Poszczególne strefy w domu wyznaczają właśnie meble, jak loftowe stoły czy kanapa. Meble powinny być wykonane z solidnych materiałów. Zazwyczaj jest to połączenie drewna i stalowych elementów. W stylu loftowym bardzo ważna jest otwarta przestrzeń. Cała przestrzeń powinna być dokładnie zaplanowana.

Jakie dodatki do domu w stylu loftowym wybrać?

Styl loftowy to raczej surowe wnętrza. bez dużej ilości mebli czy elementów dekoracyjnych. Jednak znajdzie się tu miejsce na dodatki, które urozmaicą przestrzeń. Główną rolę odgrywa przede wszystkim oświetlenie. Doskonale sprawdzą się żarówki wiszące na czarnym kablu. Doskonałym elementem dekoracyjnym będą również donice drewniane. Możemy w nich posadzić ozdobne trawy, które idealnie wkomponują się w klimat wnętrza. Drewniane dodatki  natomiast będą pasować do mebli oraz ceglanej ściany. Dom w stylu loftowym powinien być przede wszystkim spójny, a wszelkie elementy wnętrza powinny do siebie pasować.