Styl skandynawski - dekoracje, ozdoby, dodatki

Styl skandynawski - dekoracje, ozdoby, dodatki

Styl skandynawski cieszy się obecnie ogromną popularnością. Wnętrza są jasne, proste, przytulne i pełne naturalnych materiałów. Wnętrze w stylu skandynawskim jest niezwykle klasyczne i minimalistyczne, a charakteru nadają mu różnego rodzaju dekoracje, ozdoby i dodatki. Na jakie zatem warto się zdecydować, urządzając mieszkanie w skandynawskim stylu? Podpowiadamy!

Meble w stylu skandynawskim

Ogromne znaczenie na końcowy efekt wizualny pomieszczenia mają oczywiście meble. Czym zatem charakteryzują się meble w stylu skandynawskim? Przede wszystkim powinny być solidne i wykonane z wysokiej jakości materiałów. Do ich produkcji zazwyczaj wykorzystuje się jasne drewno. Powinny wyróżniać się lekkością i łagodnymi formami. W stylu skandynawskim doskonale odnajdą się również białe meble. Warto jednak pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością mebli w pomieszczeniu. Ograniczyć należy się jedynie do tych niezbędnych. Warto nieco urozmaicić wygląd mebli stawiając na nich takie dodatki, jak wazony, donice z kwiatami czy obrazki.

Szkło we wnętrzu w stylu skandynawskim

Wnętrza w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim jasne i przestronne. Doskonale prezentują się naturalne materiały, w tym również szkło i porcelana. Świetnie sprawdzają się w roli dodatków, w formie różnego rodzaju wazonów, butelek, słoików czy lampionów. Na tle jasnych ścian i drewnianych mebli doskonale odnajdą się wazony ze szkła barwionego. Szkło w stylu skandynawskim znajdzie zastosowanie nie tylko w dodatkach. Świetnym pomysłem są szklane  ścianki działowych, które oddzielają od siebie dwa pomieszczenia, na przykład kuchnię i jadalnię, a jednocześnie przepuszczają światło. To niezwykle stylowe i nowoczesne rozwiązanie. Dzięki temu pomieszczenia są jasne i przestronne. Takie ścianki działowe wykona dla nas zakład szklarski Wrocław. Z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Dekoracje ścienne

Ściany wnętrz w stylu skandynawskim zazwyczaj malowane są na biało lub w bardzo jasnych odcieniach. Dlatego też, wskazane są różnego rodzaju dekoracje ścienne, które doskonale potrafią urozmaicić przestrzeń i nadać jej charakteru. Doskonałym pomysłem będą różnego rodzaju obrazy z motywem roślin lub przedstawiające kolorowe figury geometryczne. Świetną ozdobą ścian będą również plakaty. W tym przypadku przydadzą się również ramy oraz zawieszki do obrazów, aby stworzyć idealną kompozycję, w sam raz na ściany w naszym domu.