Styl skandynawski w domu i ogrodzie

Styl skandynawski w domu i ogrodzie

Styl skandynawski we wnętrzach cieszy się ogromną popularnością. Charakteryzuje się prostotą i naturalnością. Wnętrza urządzone w tym stylu są jasne, przestrzenne i funkcjonalne. Umiejętnie dobrane dodatki sprawiają, że styl staje się niezwykle nowoczesny i genialny w swej prostocie. Sprawdź, jak urządzić dom i ogród w stylu skandynawskim.

Dom w stylu skandynawskim

Dom w stylu skandynawskim powinien być przede wszystkim jasny i przestronny. Wnętrza powinny posiadać jasne kolory. Zazwyczaj ściany są gładkie, w jednym neutralnym kolorze, jak biele, beże czy jasne odcienie szarości. Bardzo ważne są także funkcjonalne meble w stylu skandynawskim. Zazwyczaj są one drewniane, z białymi elementami. Idealnie komponują się w jasnych wnętrzach. W przypadku podłóg - najczęściej wybierane są podłogi drewniane. To właśnie połączenie jasnych barw z naturalnymi materiałami, jak drewno, sprawia, że pomieszczenia w stylu skandynawskim są niezwykle przytulne i klimatyczne.

Stylowe dodatki

Całą aranżację domu w stylu skandynawskim podkreślają różnego rodzaju dodatki. Najlepiej sprawdzą się dodatki związane z motywem natury, z wykorzystaniem naturalnego drewna. Idealnie pasują także obrazy na ścianę przedstawiające naturę, na przykład rośliny lub zwierzęta. Doskonale urozmaicą minimalistyczne wnętrze i nadadzą mu charakteru. Warto zaopatrzyć się w zawieszki do obrazów, które umożliwiają stabilne i estetyczne zawieszenie ramy obrazu na ścianie. W stylu skandynawskim bardzo charakterystyczne jest także oświetlenie. Zazwyczaj możemy spotkać designerskie lampy wykonane ze szkła lub z drewnianymi elementami, które świetnie komponują się z jasnymi pomieszczeniami. Nie można zapomnieć także o różnego rodzaju poduszkach, kocach i pledach, które sprawiają, że wnętrza stają się niezwykle przytulne.

Ogród w stylu skandynawskim

Styl skandynawski stał się popularny nie tylko w przypadku aranżacji wnętrz, ale również ogrodów. Powinien się on opierać przede wszystkim na dużej ilości roślin. Idealnym dopełnieniem ogrodu w stylu skandynawskim będzie komfortowo urządzony taras. Powinny się na nim znaleźć komfortowe meble wypoczynkowe, ale także różnego rodzaju dekoracje, jak poduszki, koce czy deisgnerskie klosze do lamp ogrodowych. Świetną dekoracją będą także nowoczesne donice, lampki oraz świece. Całość będzie prezentować się niezwykle klimatycznie zwłaszcza po zmroku. Warto pamiętać o tym, aby nie przesadzić z ilością dodatków. Ogród w stylu skandynawskim powinien cechować się naturalnością i minimalizmem.