Styl skandynawski w Twoim mieszkaniu

Styl skandynawski w Twoim mieszkaniu

Styl skandynawski to przede wszystkim prostota i minimalizm. We wnętrzach królują jasne barwy, a całe mieszkanie w tym stylu powinno być także funkcjonalne. Jak zatem urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Meble

Meble w stylu skandynawskim są zazwyczaj białe, z elementami naturalnego drewna. Powinny być proste, a ich ilość w pomieszczeniu ograniczona do niezbędnego minimum. Bowiem styl skandynawski charakteryzuje się minimalizmem i przestrzenią. Sofy i fotele w stylu skandynawskim powinny być przede wszystkim wygodne. Posiadają zazwyczaj dodatek w postaci drewnianych nóżek. Meble mają być przede wszystkim funkcjonalne, ale także być elementem dekoracyjnym w pomieszczeniu. Ogromną zaletą mebli w stylu skandynawskim jest fakt, że dzięki swojej prostocie, możemy zakupić je w przystępnej cenie.

Oświetlenie

Kluczową rolę w pomieszczeniach w stylu skandynawskim odgrywa oświetlenie. Pełni ono funkcję dekoracyjną, ale również dzięki niemu wnętrze powinno stać się jasne i przytulne. Najpopularniejsze w stylu skandynawskim są lampy sufitowe wiszące, które znajdują się w salonie, kuchni a nawet łazience. Częstym rozwiązaniem są także zawieszenia z samymi żarówkami. Świetnie sprawdzą się także małe, dekoracyjne lampki z jasnymi kinkietami, które oświetlą salon podczas wieczornego relaksu.

Dodatki

Najczęstszymi dodatkami we wnętrzach w stylu skandynawskim są różnego rodzaju tekstylia - koce, narzuty, dużo poduszek, które wykonane są z naturalnych materiałów, jak bawełna czy len. Często spotykane są także dodatki nawiązujące do natury lub z motywami zwierzęcymi, takimi jak sowy czy wilki, na przykład w postaci obrazów na ścianach. Aby zapewnić stabilne i prawidłowe zawieszenie ramy na ścianie, świetnie sprawdzą się zawieszki do obrazów. W styl skandynawskim mile widziane będą także ozdoby wykonane z drewna oraz miękkie dywany. Dodatki w stylu skandynawskim charakteryzują się przede wszystkim różnorodnością faktur i wzorów. O ile meble czy kolory ścian są zazwyczaj proste, w jasnych barwach, to w przypadku dodatków można sobie pozwolić na odrobinę fantazji.

Wnętrza w stylu skandynawskim posiadają szerokie grono zwolenników. Swoją popularność styl ten zawdzięcza prostocie, przez co wnętrze prezentuje się niezwykle estetycznie, a do tego przytulnie.