Stylowa i funkcjonalna kuchnia

Stylowa i funkcjonalna kuchnia

Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy wiele czasu na przygotowywanie codziennych posiłków. Pomieszczenie to powinno być funkcjonalne. Podczas aranżacji powinniśmy się skupić przede wszystkim na aspektach, które ułatwią nam gotowanie. Jednak w łatwy sposób możemy to połączyć z modnym i stylowym wyglądem. Sprawdź, jak urządzić stylową i funkcjonalną kuchnię.

Przechowywanie

W kuchni powinno znaleźć się przede wszystkim dużo miejsca do przechowywania naczyń, produktów spożywczych i akcesoriów kuchennych. Dzięki dużej ilości szafek, łatwiej będzie nam utrzymać ład i porządek. Tym samym, codzienne gotowanie będzie o wiele przyjemniejsze. Najlepszym rozwiązaniem są szuflady. Dzięki temu dostęp do produktów czy akcesoriów jest ułatwiony. Pamiętajmy o tym, aby rzeczy, z których korzystamy najczęściej były schowane w łatwo dostępnych miejscach. Te, których używamy najrzadziej możemy schować na półkach znajdujących się wyżej, do których dostęp mamy nieco bardziej ograniczony. Pamiętajmy, aby podczas aranżacji kuchni wykorzystać każdą wolną przestrzeń. Zwłaszcza, jeśli posiadamy mieszkanie w bloku, gdzie metraż jest znacznie bardziej ograniczony, niż w przypadku wolnostojącego domu.

Trójkąt roboczy

Podstawą funkcjonalnej kuchni jest możliwość sprawnego przygotowywania posiłków. Warto zatem zastosować tak zwany trójkąt roboczy, który określa, w jakim miejscu powinny znajdować się między innymi podstawowe urządzenia AGD, jak lodówka, kuchenka czy zlewozmywak. Te trzy najważniejsze urządzenia powinny znajdować się w wierzchołkach trójkąta narysowanego w odniesieniu do rzutu pomieszczenia. Ta zasada zdecydowanie ułatwia gotowanie. Na początku korzystamy z lodówki aby wyciągnąć z niej produkty, następnie przechodzimy do zlewozmywaka, aby je umyć i przygotować do ugotowania. W kolejnym kroku przechodzimy do kuchenki i rozpoczynamy gotowanie potrawy. Dzięki temu rozkładowi przygotowywanie posiłków staje się proste i przyjemne.

Stylowa kuchnia

Przy projektowaniu kuchni warto zadbać także o jej aspekt wizualny. Połączenie funkcjonalności ze stylem nie musi być trudne. Wystarczy zastosować parę dekoracji. Przede wszystkim, świetnie sprawdzą się firanki gotowe do kuchni, które sprawią, że pomieszczenie nabierze domowego charakteru. Na parapecie w kuchni świetnie prezentują się także kwiaty lub zioła w stylowych doniczkach. Na ścianie mogą zawisnąć także obrazki, na których znajdują się kuchenne motywy, jak przyprawy czy owoce. Dzięki temu nasza kuchnia nabierze charakteru i będzie prezentować się niezwykle stylowo i przytulnie.