Weekend na Dolnym Śląsku - od czego zacząć?

Weekend na Dolnym Śląsku - od czego zacząć?

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce do kilkudniowego odpoczynku, niż właśnie południowo-zachodnia Polska. Cechuje się ona najwyższymi wskaźnikami temperatury w skali roku. Właśnie z tego względu tak chętnie odwiedzamy ją nie tylko zimą do szusowania po stokach, ale również wiosną, a nawet wczesną jesienią. Sprawdź, co ma do zaoferowania!

Łatwy i szybki dojazd

Jeszcze piętnaście, może dwadzieścia lat temu każda podróż w kraju wiązała się z naprawdę długim czasem jazdy. Warto w tym momencie zaznaczyć, że mówimy tutaj o konieczności podróżowania po drogach z jednym pasem. Wyprzedzanie wszechobecnych ciężarówek było praktycznie niemożliwe. Dzisiaj jednak w całym kraju możemy dostrzec sieć dróg ekspresowych i autostrad, która kapitalnie łączy wszystkie części naszego kraju. Należy do nich oczywiście Dolny Śląsk, który poza świetnym połączeniem z Warszawą, Poznaniem czy Krakowem, może pochwalić się również łatwym dojazdem do Niemiec i Czech. Z tego względu zainteresowani są nie tylko turyści, a także firmy chętne na biuro do wynajęcia. Wrocław stoi otworem dla wszystkich niezależnie od tego, jakie mają oni plany.

W starym, tradycyjnym stylu

Starówka we Wrocławiu zdecydowanie wyróżnia się na tle innych w naszym kraju. Przypomina ona nieco poznański Rynek, jednak wynika to z czasów historycznych. Nasi zachodni sąsiedzi mieli bardzo dużą pasją tworzenia symetrycznych miast, w szczególności ich najważniejszych obiektów. Z tego względu wrocławska Starówka przypomina nieco prostokąt. Nie zmienia to w żaden sposób faktu, że możemy tam spędzić cudowne popołudnie. Jeżeli znudzi nam się spacer, możemy usiąść w jednej z wielu knajp lub restauracji. Szczególnie duża popularnością cieszy się kuchnia czeska, która znajdzie swoich amatorów w szczególności zimą.

Nie tylko stolica

Jeżeli udamy się kilkadziesiąt kilometrów na południe od Wrocławia, znajdziemy się w absolutnie wyjątkowym i zjawiskowym miejscu. Sudety przyciągają turystów nie tylko latem, ale również zimą. Znajdziemy tam kilka kurortów po obydwu stronach granicy, doskonale znanych z przygotowanych tras do zjazdów na nartach lub snowboardzie. Jeżeli nie interesuje nas narciarskie szaleństwo, możemy zastanowić się nad potencjalnym wyjazdem w cieplejsze miesiące. Sudety świetnie sprawdzą się zarówno dla amatorów, jak również doświadczonych wspinaczy.