Wrocław – jakie możliwości biznesowe stwarza to miasto?

Wrocław – jakie możliwości biznesowe stwarza to miasto?

Wrocław to miasto strategicznie położone na mapie Polski. Stad niedaleko do naszych zachodnich i południowych sąsiadów – łatwo więc stwierdzić, że zapewne dobrze rozwija się tutaj branża logistyczna i transportowa. Czy faktycznie tak jest? Czy Wrocław dobrze wykorzystuje swoją lokalizację? Jakie branże dobrze rozwijają się w tym mieście? Czy Wrocław przyciąga do siebie zagranicznych inwestorów – specjalnie dla Was postanowiliśmy to sprawdzić. Zapraszamy do lektury!

Wrocław – strategiczny punkt na mapie Polski

Wrocław jest zamieszkiwany przez ponad 670 tysięcy osób miastem, co czyni je trzecim pod względem liczby ludności miastem Polski. Jego mocną stroną jest nie tylko wspomniane już we wstępie położenie, lecz również skomunikowanie. Położenie Wrocławia na mapie kraju czyni go idealnym hubem przeładunkowym dla towarów płynących zarówno ze wschodniej, jak i z centralnej oraz północnej części kraju. To właśnie przez Wrocław, wiele naszych dóbr jest wysyłanych na południe i zachód. To również przez Wrocław przybywają do nas produkty pochodzące z Czech i Niemiec. Wokół Wrocławia znajdziemy wiele magazynów i centrów logistycznych – warto nadmienić, że większość z nich znajduje się na obrzeżach miasta, w sąsiedztwie autostrady A4 i innych ważnych dróg, dzięki czemu transport przebiega szybko i sprawnie.

Kolejną mocną stroną gospodarki tego miasta jest branża chemiczna. W tutejszych parkach technologicznych działa wiele firm z branży chemicznej i biochemicznej, które prowadzą innowacyjne badania i realizują usługi na rzecz większych podmiotów. To między innymi badania związane z bezpieczeństwem produkcji żywności, leków czy produkcją nawozów. We Wrocławiu równie prężnie rozwija się branża IT – znalezienie pracy w tej branży nie stanowi tu większego problemu. Wrocław jest często obierany na siedzibę firm zagranicznych i krajowych. Dzieje się tak oczywiście ze względu na położenie tego miasta oraz jego dobrą sytuację ekonomiczną. Czy w takim razie nie zaczyna brakować wolnej przestrzeni biurowej w tym mieście?

Standard biur we Wrocławiu

Zarówno student, jak i właściciel firmy spedycyjnej wciąż znajdzie w tym mieście wolne przestrzenie biurowe. Wrocław to miasto przyciągające przedsiębiorców bogatym przekrojem dostępnych biurowców. To między innymi nowoczesne biura położone w centralnych częściach miasta, jak i nieco tańsze, znajdujące się na jego uboczu. Cena najmu powierzchni biurowej jest tutaj zróżnicowana – wynosi od kilkunastu do około stu złotych miesięcznie za metr kwadratowy. To, ile zapłacimy za wynajem biura, uzależnione jest od jego standardu i lokalizacji. Warto również nadmienić, że dobrze w tym mieście poczują się startupy, ponieważ władze Wrocławia dbają o dostępność powierzchni coworkingowych oraz tych w parkach technologicznych