Zakup nieruchomości pod inwestycję. Co, gdzie i jak?

Zakup nieruchomości pod inwestycję. Co, gdzie i jak?

Planujesz zakup nieruchomości pod inwestycję? Świetna decyzja! Z pewnością zastanawiać się, gdzie i w jaki sposób najlepiej ulokować swój kapitał. W naszym dzisiejszym artykule podpowiemy ci, jakie co kupić, na jaką lokalizację postawić i w jaki sposób zrealizować transakcję, aby zwrot z inwestycji przyszedł jak najszybciej!

Rodzaj inwestycji

Podstawową kwestią podczas poszukiwań nieruchomości idealnej pod inwestycję jest oczywiście jej rodzaj. Mieszkanie, dom, biuro, a może apartament typu premium? Nieruchomości to naprawdę ogromny segment rynku, który oferuje inwestorom szereg możliwości do wyboru. Jeśli nie wiesz, jaki lokal kupić, najlepiej skontaktuj się z profesjonalnym doradcą inwestycyjnym, który zbada twoje potrzeby, przeanalizuje dostępne możliwości i zaproponuje najlepsze rozwiązanie. Kierować się należy nie tylko lokalizacją i atrakcyjną ceną, ale przede wszystkim możliwością szybkiego odzyskania zainwestowanego kapitału i generowania czystego zysku. To kwestie na tyle skomplikowane, że ich oszacowanie warto zostawić specjalistom.

Odpowiednia lokalizacja

Wybierając lokalizację nieruchomości pod inwestycję, warto zwrócić uwagę na jej atrakcyjność pod kątem wynajmu długoterminowego lub tzw. bookingu. W zależności od modelu, który chcemy przyjąć, możliwości jest tak sam wiele. Jeśli chcesz zarabiać na turystach, to pod takim kątem musisz dobrać lokalizację. Dobrym wyborem będą miejscowości nadmorskie, Mazury, polskie Góry lub Warszawa. Jeśli stawiasz na wynajem długoterminowy, to z pewnością zarobisz na nieruchomości w dużym mieście, gdzie przebywa duża liczba studentów. Alternatywą są małe miejscowości jak np. Wejherowo, Olsztynek czy Jasło.

Rynek wtórny czy pierwotny?

Wielu inwestorów zastanawia się, czy lepiej kupić nieruchomość dedykowaną do wykończenia pod klucz, czy zainwestować w rynek wtórny. Nie ma tu tak naprawdę złotego środka. Na atrakcyjność danego mieszkania czy domu składa się szereg korzyści, takich jak lokalizacja, powierzchnia, zaległości w księdze wieczystej i oczywiście cena. Pamiętaj, że zawsze możesz zainwestować w grunt i postawić własną nieruchomość. W tym celu najlepiej skontaktować się z firmą, która oferuje kompleksową budowę domów i projekty ogrodów. Warszawa czy Trójmiasto – w każdej lokalizacji znajdziesz doświadczonych i sprawdzonych fachowców!

Zakup nieruchomości pod inwestycję to jedna z najlepszych i najczęściej wybieranych form lokowania oszczędności. Stopa zwrotu jest naprawdę imponująca, o ile transakcja będzie przemyślana i dobrze zaplanowana.